WYJAZD STUDYJNY
DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W BRUKSELI

W dniach 6-10 kwietnia 2014 roku uczestniczyłam w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Była to nagroda główna w konkursie „Przystanek: Bruksela” ufundowana przez posła Jana Kozłowskiego.

W wyjeździe uczestniczyło 20 uczniów i 20 koordynatorów z każdego powiatu województwa pomorskiego. Już pierwszego dnia, po 17 godzinnej podróży, udaliśmy się na najsłynniejszy Grand Place, gdzie mogliśmy podziwiać niesamowicie klimatyczne kamieniczki i wyniosły ratusz. Zobaczyliśmy również główne symbole miasta-Mannekena, Atomium oraz katedrę św. Michała i św. Guduli.

Drugi dzień w pełni wykorzystaliśmy na zwiedzanie europejskiej części miasta. Oglądaliśmy budynki m.in. Komisji Europejskiej, Rady UE oraz siedzibę prawników UE. Głównym punktem było Parlamentarium i Parlament Europejski, gdzie mogliśmy poznać bliżej pracę posłów i dowiedzieć się ciekawostek związanych z pracą w PE. Na zakończenie tego ekscytującego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w kolacji z udziałem posła Jana Kozłowskiego.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Brugii, która określana jest mianem flamandzkiej Wenecji. Tam zobaczyliśmy piękne kanały, którymi poruszały się specjalne łodzie oraz wspaniale ozdobione kamienice przy głównym placu. Po pełnym wrażeń spacerze wyruszyliśmy do Polski.

Ten wyjazd był wspaniałym doświadczeniem. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam w nim uczestniczyć.

Podziękowania kieruję w stronę pana Marcina Noińskiego, który przygotował mnie do konkursu.

Sandra Gancarz
Klasa IB

<< powrót