POWIATOWA LICEALIADA W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
Barlewiczki 2014

18 marca w sali Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach odbyła się kolejna edycja powiatowej Licealiady w siatkówce dziewcząt dla szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Na turnieju stawiły się 3 drużyny powiatu: ZS Dzierzgoń, ZSZ Barlewiczki i nasza szkoła. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów.

NASZE MECZE

ZS Sztum - ZS Dzierzgoń

Od początku meczu nasze dziewczyny narzuciły swój styl gry. Zdecydowana przewaga utrzymała się do końca seta – wygraliśmy 25:8. Drugi set to spokojna gra naszych dziewcząt i pełna kontrola, ponowna wygrana 25:8. Trzeci set to lekkie rozluźnienie, próby efektownych zagrań, w konsekwencji wygrana 25:13. Na pochwałę za postawę w meczu zasługuje Joanna Głębicka.

ZS Sztum – ZSZ Barlewiczki

Nasze zawodniczki przystąpiły do meczu z należytym szacunkiem dla przeciwników. Przy wyraźnej przewadze technicznej (dobry serwis Emilii Wlazińskiej, rozegranie Ady Błaszczak, atak Martyny Stankiewicz, wszechstronność Kingi Ruczkowskiej) dwa pierwsze sety zakończyły się wynikiem 25:11. Trzeci set (wygrany przez nasze zawodniczki 25:14) to tzw. „radosna” siatkówka; próba pokazania najlepszych akcji.

Wygrana naszych dziewcząt to efekt systematycznej pracy jaką trener MARCIN NABOJCZYK i zawodniczki wykonują na treningach.