OLIMPIADA HIV - AIDS - STOP

22 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o HIV/AIDS, w którym mogli uczestniczyć tylko uczniowie klas drugich.

Po pisemnej części wspólnie analizowaliśmy pytania, które zawarte były w teście oraz odpowiedzi na nie. Już ta analiza uświadomiła wielu uczniom jak ogromna jest ranga tego tematu oraz jakie możemy popełnić błędy wynikające z niewiedzy. Tego samego dnia, po sprawdzeniu testów dowiedzieliśmy się, że w szkolnym etapie najlepsze były: Daria Adamczyk - klasa II B, Magdalena Luberda - klasa II A i Katarzyna Sumińska - klasa II A. Po etapie szkolnym uczennice dalej przygotowywały się do olimpiady międzyszkolnej.

Organizatorem Olimpiady była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Malborku, a partnerami Starostwo Powiatowe w Sztumie i Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku.

Głównym celem olimpiady było ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HIV, wzrost poziomu wiedzy na temat dróg przenoszenia wirusa HIV, odpowiedzialność za własne zdrowie, zmniejszenie poziomu zachowań ryzykownych u młodzieży i podniesienie poziomu akceptacji wobec osób żyjących z HIV/AIDS.

1 GRUDNIA - Światowy Dzień Walki z AIDS

2 grudnia 2013 r. odbyła się olimpiada międzyszkolna złożona z części pisemnej oraz części ustnej.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Daria Adamczyk klasa II B, natomiast Magda Luberda z klasy II A zajęła III miejsce. Komisja podkreśliła wysoki poziom wiedzy uczestników olimpiady.

Gratulacje od wszystkich!
B. Bogdańska, G. Waszczuk
 

<< powrót