WYJAZD EDUKACYJNY NA UNIWERSYTET GDAŃSKI

27 listopada uczestnicy projektu pn. „Wykształcenie przepustką do sukcesu” z języka polskiego wybrali się wraz z opiekunkami do Gdańska, by wziąć udział w zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim. Dzięki uprzejmości prodziekana wydziału historii, dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego uczestniczyliśmy w wykładzie pt. Współczesne systemy polityczne Włoch, który poprowadził dr Piotr Perkowski. Siedząc na sali wykładowej Uniwersytetu, mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci, co nam bardzo schlebiało. Pomysłodawcą takiej formy zajęć był pan Krystian Zdziennicki, absolwent naszej szkoły. Dzięki jego nieocenionej pomocy mieliśmy okazję uczestniczyć w tak ciekawej formie zajęć.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie robiącej ogromne wrażenie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Po podzieleniu na mniejsze zespoły rozpoczęliśmy obchód całego budynku, co było nie lada wyzwaniem, zważywszy na jego rozmiary. Dzięki uprzejmości pań bibliotekarek poznaliśmy zasady funkcjonowania skarbnicy literatury. Zdążyliśmy się przekonać, że wśród tysięcy pozycji książkowych każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Następnie nadszedł czas na spotkanie z przedstawicielką Teatru Szekspirowskiego – panią Martą Nowicką, która przedstawiła pokrótce historię Teatru Szekspirowskiego oraz jego dzisiejszą działalność. Dodatkowo pani Marta przeprowadziła niezwykle ciekawą lekcję opierającą się na interpretacji słynnego fragmentu „Hamleta”. Mieliśmy okazję uruchomić nasze szare komórki i dotrzeć do myśli Williama Shakespeare’a.

Po posiłku, z nabytą wiedzą i udzielającym się świetnym humorze powróciliśmy do szkoły.

Kinga Ruczkowska, kl. IIA

 

<< powrót