SUKCES SZKOLNEGO KOŁA „IUVENIS”

Dnia 22 listopada 2013 r. aktorzy szkolnego teatru "Iuvenis" mieli okazję zaprezentować swe umiejętności sceniczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku, wystawiając sztukę na podstawie autorskiego scenariusza pt. „Ona”. Tym samym uczniowie „z Kasprowicza” zajęli pierwsze miejsce w powiatowym etapie Konkursu Małych Form Teatralnych pt. „Uzależnienia wokół nas” zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku. Przygotowane przedstawienie to efekt wielu godzin pozalekcyjnych prób pod przewodnictwem p. Beaty Ostrowskiej-Nenczak i p. Katarzyny Rybak.

Sztuka, w której udział wzięło dziesięciu aktorów szkolnego teatru, to historia młodej dziewczyny, która nie radząc sobie z wszechogarniającymi problemami decyduje się zrobić ostateczny krok. Uzależnienie od narkotyków, molestowanie, nieplanowana ciąża to główne wątki zmuszające tytułową bohaterkę do podjęcia tak drastycznej decyzji, jaką jest samobójstwo. W sztuce został ukazany także motyw ściany-osób z otoczenia dziewczyny, tylko potęgujących jej nienawiść do świata.

Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem ze strony uczniów i dyrekcji malborskiej szkoły. Grupa teatralna została zaproszona do zaprezentowania sztuki przed szerszym gronem odbiorców, z czego z pewnością skorzysta. Tymczasem „Iuvenis” szykuje się do kolejnego teatralnego projektu, który ujrzy światło dzienne niebawem.

 

Kinga Ruczkowska, kl. IIA
 

<< powrót