Powiatowy turniej piłki ręcznej chłopców i dziewcząt

W sali gimnazjum w Czerninie 15 listopada br odbył się turniej powiatowy piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się w sumie 6 ekip, po 2 z ZSZ Barlewiczki, ZS Sztum, ZS Dzierzgoń. W każdej kategorii mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym, po 2 X 12 minut na zmianę, raz dziewczęta raz chłopcy. W wyniku losowania nasza szkoła rozgrywała pierwsze mecze z ZS Dzierzgoń. Przeciwnik nie okazał się zbyt wymagający; dziewczęta wygrały 11:1, chłopcy 17:7. Kolejne mecze to rywalizacja naszych rywali, w obu meczach wygrana ZSZ Barlewiczki. Ostatnie mecz okazały się być meczami finałowymi. Pierwsze grały dziewczęta. Do przerwy wynik 3:2 dla naszych reprezentantek. Mecz do końca był bardzo wyrównany, żadna drużyna nie chciała popełnić błędu. 30 sekund przed końcowym gwizdkiem wynik brzmiał 5:5. Jeszcze czas dla naszego zespołu i koniec. Zwycięski remis - w wyniku lepszego bilansu bramkowego nasze zawodniczki zostały MISTRZYNIAMI POWIATU SZTUMSKIEGO. Kolejny, szósty mecz turnieju to walka o tryumf w kategorii panów, ponownie z sąsiadem zza miedzy. Od początku spotkania zarysowała się przewaga naszego zespołu. Walka o każdą piłkę, interwencje obu bramkarzy, faule, wykluczenia - to obraz całego meczu. Po pechowej dla naszego zespołu końcówce wynik brzmiał 13:12 dla nas. Do końca 28 sekund, mamy piłkę, nic nie powinno się wydarzyć. A tu strata, bramka na remis i koniec meczu. Remis tym razem zadawalał przeciwników. Nam pozostało odebrać srebrne medale.