III Mistrzostwa Szkoły w grze Rummikub

13 listopada 2013 roku odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w grze Rummikub. W rozgrywkach eliminacyjnych wzięło udział 19 uczniów klas pierwszych i drugich liceum oraz pierwszych, drugich i trzecich technikum. Przy stolikach zasiedli pasjonaci tej matematycznej gry i logicznego myślenia, niekoniecznie geniusze matematyczni.

Po dwóch emocjonujących partiach wyłoniono półfinalistów: Paulinę Gajko II tel, Karolinę Stolską I tei, Mateusza Wlichnowskiego I a, Martynę Bugowską I b, Dorote Szydłowską III tl, Aleksandrę Oleksa I a, Ireneusz Lipca II b, Karolinę Podsiadłowską II tel. Zgodnie z regulaminem ponownie zostały rozegrane dwie partie. Każdy ruch, kazda sekunda, spostrzegawczość i pomysłowość były na wagę finału. I tak do boju o laur zwycięscy stanęło czterech uczniów: Dorota Szydłowska, Paulina Gajko, Martyna Bugowska i Ireneusz Lipiec.

W finale również rozegrano dwie partie i podobnie jak we wcześniejszych etapach, tak i tym razem bezkonkurencyjna była Martyna Bugowska z klasy I b. Szła jak burza i wygraną w obu rundach finałowych, zdeklasowała swoich przeciwników, tym samym dołączyła do panteonu mistrzów. Drugie miejsce oraz tytuł wicemistrza zapewniła sobie Dorota Szydłowska z klasy III tl. Obie uczennice wraz z opiekunem Ewą Cebulą, będą reprezentować szkołę w II Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które odbędą się w Sztumie 29 listopada 2013 roku.

<< powrót