WOLONTARIUSZE „Z KASPROWICZA” ZNOWU W AKCJI

W listopadzie uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu wzorem lat ubiegłych włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Pola Nadziei”, która przebiegała w kilku etapach.

Dnia 9 listopada pod czujnym okiem p. Beaty Ostrowskiej - Nenczak i p. Małgorzaty Dziedowicz zbieraliśmy na ulicach Sztumu pieniądze na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Dar Serca”. Podzieleni na trzyosobowego grupy, z puszką i identyfikatorami, poszliśmy gromadzić fundusze. Również i tym razem mieszkańcy Sztumu nas nie zawiedli. Wspierali akcję w miarę swoich możliwości, co stało się dla nas motywacją do dalszego działania, choć kilkugodzinny deszcz był uciążliwy. O godzinie 13.00 zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy. Jednak nie był to koniec akcji. Udaliśmy się do szkoły, gdzie sadziliśmy cebulki żonkili – symbol nadziei. Wiosną, kiedy zakwitną, powstanie piękne serce, w którego stworzenie każdy z nas wlał cząstkę siebie.

Natomiast 10 i 24 listopada kwestowaliśmy po mszach świętach zarówno w parafii św. Anny, jak i w Benowie. Szczodrość mieszkańców również i tu była widoczna.

Z kolei w sobotę, 23 listopada w Sztumskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny, w czasie którego nasi wolontariusze także zbierali fundusze na potrzeby stowarzyszenia.

Jak dowiedzieliśmy się, wszystkie zebrane pieniądze podczas listopadowej akcji „Pola Nadziei” przeznaczone zostaną na środki medyczne, będące wyposażeniem toreb pielęgniarskich, które ostatecznie trafią do podopiecznych Stowarzyszenia.

Cieszymy się, że właśnie w taki sposób mogliśmy włączyć się w pomoc osobom przewlekle chorym.

 

Katarzyna Lewandowska kl. IIC,
Wiktoria Hennoszczenko kl. IIA
 

<< powrót