DZIEŃ PAPIESKI 2013

XIII Dzień Papieski obchodzony był w całej Polsce 13 października , czyli jak zawsze w niedzielę poprzedząjacą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. W tym roku hasło obchodów tego dnia brzmiało: „JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU”.

Jan Paweł II był mistrzem w budowaniu dialogu , a więc przestrzeni na rozmowę, która prowadzi do spotkania i do twórczych myśli. On kochał człowieka, kochał spotkania i rozmowy z nim. Błogosławiony Jan Paweł II nigdy nikogo nie lekceważył. Jest to cudowna lekcja dla nas, ludzi ciągle zabieganych, ludzi z deficytem czasu dla drugiego człowieka.

W ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego w dniach 10–16 X 2013 roku w czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano wystawę o Janie Pawle II.

Wystawa została podzielona na kilka kilka działów. Pierwszy opowiadał o życiu Karola Wojtyły. Następne to – Kronika pontyfikatu, Czytamy Papieża, Pielgrzymki do miejsc świętych, Modlitwy Papieża, Śmierć i uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II, Świadectwa cudów i Kanonizacja Ojca Świętego.

Na lekcjach religii, prowadzonych w czytelni, młodzież oglądała wystawę i film dokumentalny o Ojcu Świętym pt. „Szukałem was”. W oparciu o film uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący Papieża.

<< powrót