Sukcesy lekkoatletyczne

W miesiącu październiku rozpoczęły się zmagania w naszym powiecie w konkurencjach lekkoatletycznych.

Pierwszymi zawodami, które rozpoczęły rywalizację szkół w ramach licealiady były indywidualne biegi przełajowe. W zawodach tych Halińska Paulina wraz z Wlazińską Emilią zajęły pierwsze miejsce i wygrały te biegi w konkurencji dziewcząt. W biegach męskich tuż za podium został sklasyfikowany Borowski Grzegorz oraz Floriański Jakub.

Tydzień później tj. 10 października 2013 roku w parku miejskim w Sztumie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w biegach sztafetowych. Nasza szkoła odniosła duży sukces, gdyż reprezentacja dziewcząt i chłopców wygrała swoje biegi. W zmaganiach tych konkurują szkoły, które wystawiają po 10 zawodników którzy rywalizują w sztafetach 10 x 1000m dla chłopców i 10 x 800m dla dziewcząt. Po zwycięskich biegach sztafetowych reprezentanci naszej szkoły jako zwycięzcy otrzymali złote medale a szkoła 2 puchary (konkurencje dziewcząt i chłopców).