Inauguracja roku szkolnego
2013/2014

Słowa, jakie skierował Pan Starosta Sztumski do społeczności szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014:

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2013/2014 w imieniu władz samorządowych Powiatu Sztumskiego oraz swoim własnym pragnę złożyć wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia, dużo siły i wytrwałości, aby praca z młodzieżą była dla Was satysfakcją, niech niesie ze sobą poczucie spełnienia, uznania w społeczeństwie i dumy z udziału w kształtowaniu przyszłości młodych pokoleń.

Uczniom natomiast chcę życzyć dobrej szkolnej atmosfery, aby ten rok szkolny przyniósł Wam jak najlepsze wyniki w nauce i wiele sukcesów, by nie zabrakło Wam energii i zapału do zdobywania nowej wiedzy, rozwijania swoich pasji oraz kształtowania własnych charakterów. Spełniajcie oczekiwania nauczycieli i Waszych rodziców, dajcie im jak najwięcej satysfakcji i zadowolenia z Waszych osiągnięć. Pamiętajcie, że zdobywanie wiedzy nie musi być męczące i nudne, wprost przeciwnie, może stać się pasją. Będzie tak, jeśli każdy z Was uświadomi sobie, że wiedza jest Waszym kapitałem, że otwiera przed Wami wiele możliwości i jest gwarantem dobrej przyszłości.

Drodzy Rodzice, życzę Wam spokojnego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z osiągnięć i sukcesów swoich dzieci.

Jeszcze raz życzę wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł ze sobą wiele osiągnięć naszej młodzieży, niech będzie to dla niej owocny rok. Nauczycielom życzę, aby każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy stał się źródłem spełnienia zawodowego i radości. Wierzę, że wspólny wysiłek Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów przyniesie naprawdę piękne owoce w postaci wykształcenia oraz aktywnego społeczeństwa.

<< powrót